Mazowiecki Instytut Kultury

REGULAMIN 47 KONKURSU RECYTATORSKIEGO WARSZAWSKA SYRENKA

I ORGANIZATORZY

1. Mazowiecki Instytut Kultury – Organizator finału Konkursu.

2. Organizatorzy lokalni z terenu województwa mazowieckiego (szkoły, ośrodki kultury lub inne placówki w gminach, powiatach województwa mazowieckiego i dzielnicach Warszawy) – Organizatorzy przeglądów eliminacyjnych.

II UCZESTNICY KONKURSU

- SZKOŁY PODSTAWOWE

kategoria 1:

Ø  klasy I-III

III REPERTUAR

1.       Dotyczy wszystkich eliminacji:

2.        Klasy I – III:

·         jeden utwór (wiersz) – tematyka dowolna. Czas trwania indywidualnych prezentacji nie może przekroczyć 1,5 minuty.

3.        Prosimy o wybieranie do prezentacji utworów o cenionej wartości literackiej, które zostały opublikowane w formie książkowej lub w czasopismach literackich. Ÿ

4.       Utwory powinny prezentować jak najlepiej możliwości interpretacyjne recytującego. Należy zwrócić szczególną uwagę, aby wybrane przez recytatora  utwory były zróżnicowane w treści i nastroju.

5.         Prosimy o unikanie prezentowania utworów zamieszczonych w podręcznikach.

6.        Podczas kolejnych etapów konkursu uczestnicy nie zmieniają repertuaru.

IV KRYTERIA OCENY

Ø  Jury jest powoływane przez właściwych organizatorów na każdym etapie eliminacji Konkursu

Ø  Jury ocenia:

- dobór repertuaru

- interpretacja utworu

- kultura mowy

- ogólny wyraz artystyczny

Termin eliminacji szkolnych:   07.03.2024 r.

Karty zgłoszeń do pobrania u wychowawców lub koordynatora konkursu.

Urszula Paziewska

Regulamin konkursu

1. Organizatorem konkursu jest Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Sobieniach – Jeziorach.

2. Celem konkursu jest wzbogacenie wiedzy na temat zwyczajów wielkanocnych i rękodzieła oraz wzmacnianie więzi rodzinnych.

3. W konkursie mogą wziąć udział wszyscy uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej  im. Jana Pawła II w Sobieniach-Jeziorach.

Kategorie wiekowe:

kl. I-III           kl. IV-VI            kl. VII - VIII

4. Technika i forma wykonania prac jest dowolna.

5. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest opatrzenie pracy metryczką zawierającą imię i nazwisko uczestnika oraz klasę.

6. Ilość ozdób zgłoszonych przez jednego uczestnika jest dowolna.

7. Prace należy składać do 14 marca 2024 r. (czwartek) do p. A. Rezwow lub wychowawców.

8. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 18 marca 2024r.

9. Ozdoby zgłoszone do konkursu zostaną przekazane Radzie Rodziców działającej przy naszej szkole. Można będzie je nabyć podczas kiermaszu, który odbędzie się 17 marca.

10. Dla laureatów konkursu przewidziane są nagrody rzeczowe, które wręczone zostaną podczas apelu podsumowującego rok szkolny 2023/2024.

Zapraszam do udziału i życzę ciekawych pomysłów!

Agnieszka Rezwow

Między narodowy Dzień Liczby Pi – to święto obchodzone na całym świecie.

Data 14 marca jest nieprzypadkowa, ponieważ w Stanach Zjednoczonych zapisuje się ją jako „3,14”. A to z kolei jest rozwinięcie dziesiętne liczby Pi. Z racji, że rozwinięcie to jest nieskończone, znamy kilkaset, kilka tysięcy, a nawet milionów cyfr po przecinku. Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie na zapamiętanie i wyrecytowanie największej liczby cyfr rozwinięcia liczby Pi. Kolejne cyfry będą pojawiać się na tablicy.

Zostań Mistrzem Szkoły, ustanów rekord, który być może będzie pobity za rok?

1. OBRAZWK

2. OBRAZEK