Mazowiecki Instytut Kultury

REGULAMIN 47 KONKURSU RECYTATORSKIEGO WARSZAWSKA SYRENKA

I ORGANIZATORZY

1. Mazowiecki Instytut Kultury – Organizator finału Konkursu.

2. Organizatorzy lokalni z terenu województwa mazowieckiego (szkoły, ośrodki kultury lub inne placówki w gminach, powiatach województwa mazowieckiego i dzielnicach Warszawy) – Organizatorzy przeglądów eliminacyjnych.

II UCZESTNICY KONKURSU

- SZKOŁY PODSTAWOWE

kategoria 1:

Ø  klasy I-III

III REPERTUAR

1.       Dotyczy wszystkich eliminacji:

2.        Klasy I – III:

·         jeden utwór (wiersz) – tematyka dowolna. Czas trwania indywidualnych prezentacji nie może przekroczyć 1,5 minuty.

3.        Prosimy o wybieranie do prezentacji utworów o cenionej wartości literackiej, które zostały opublikowane w formie książkowej lub w czasopismach literackich. Ÿ

4.       Utwory powinny prezentować jak najlepiej możliwości interpretacyjne recytującego. Należy zwrócić szczególną uwagę, aby wybrane przez recytatora  utwory były zróżnicowane w treści i nastroju.

5.         Prosimy o unikanie prezentowania utworów zamieszczonych w podręcznikach.

6.        Podczas kolejnych etapów konkursu uczestnicy nie zmieniają repertuaru.

IV KRYTERIA OCENY

Ø  Jury jest powoływane przez właściwych organizatorów na każdym etapie eliminacji Konkursu

Ø  Jury ocenia:

- dobór repertuaru

- interpretacja utworu

- kultura mowy

- ogólny wyraz artystyczny

Termin eliminacji szkolnych:   07.03.2024 r.

Karty zgłoszeń do pobrania u wychowawców lub koordynatora konkursu.

Urszula Paziewska