27 kwietnia w gr II obchodziliśmy Dzień Autyzmu. Tego dnia w akcie solidarności z osobami cierpiącymi na autyzm, wszystkie dzieci, nauczyciele i pracownicy przedszkola "zaświecili sie na niebiesko" ubierając się na ten kolor, przedszkolaki wykonały pracę plastyczną, a główne pomieszczenia w przedszkolu zostały udekorowane niebieskimi akcentami. Celem Światowego Dnia Świadomości Autyzmu jest podnoszenie wiedzy na temat zaburzenia uznanego przez ONZ za jeden z najpoważniejszych problemów zdrowotnych świata. Zgodnie z hasłem przewodnim, dzieci z gr II  obejrzały film edukacyjny o autyźmie i o przygodach dziewczynki dotkniętej autyzmem.  Dzieci rozmawiały o trudnościach bohaterki oraz jej umiejętnościach i sposobach radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Przedszkolaki zrozumiały, że dla osób z autyzmem ważna jest przewidywalność i powtarzalność.