Wycieczka do Cyganówki

Dnia 29.10.2021r. oddziały przedszkolne z Zambrzykowa Starego wybrały się na wycieczkę do Leśnego Zoo znajdującego się przy siedzibie Leśnictwa w Cyganówce. Dzieci podzielone na grupy odwiedziły zagrodę dzikich zwierząt zamieszkałą przez jelenie, sarny i daniele. Przedszkolaki przywiozły dary zebrane w ramach akcji "Zbieramy dary jesieni dla zwierząt" i przekazały je leśniczemu - panu Krzysztofowi Musińskiemu. Za zgodą leśniczego nasi wychowankowie karmili zwierzęta ich przysmakami: marchewkami, burakami, ziemniakami, kapustą, jabłkami, orzechami, kasztanami i żołędziami.

W każdej grupie zrealizowane zostały zajęcia edukacyjne. Pan Krzysztof Musiński opowiedział o swojej pracy, lesie i mieszkających w nim zwiarzętach. Dzieci wysłuchały wielu ciekawostek o zwyczajach wybranych zwiarząt leśnych oraz utrwaliły wiedzę dotyczącą sposobów przygotowania się ich do zimy. Przedszkolaki dowieziały się w jaki sposób pomóc mieszkańcom lasu przetrwać zimowe miesiące. Leśniczy wyjaśnił do czego służy paśnik, lizawka, podsyp i karmnik. Na koniec spotkania nasi wychowankowie mieli możliwość zadawania pytań i chętnie z tej możliwości korzystali. Odpowiedzi pana Krzysztofa Musińskiego zaspokoiły ciekawość dzieci.

Przedszkolaki odwiedziły również leśną ścieżkę rekreacyjno-edukacyjną, gdzie miały możliwość posilić się oraz wzbogacić wiedzę przyrodniczą. Edukacyjna polana to miejsce zawierające wiele tablic informacyjnych dotyczących m.in. dzieciństwa zwierząt leśnych, czy rekordów zwierząt oraz terenowych gier i zabaw dydaktycznych np. skoki w dal, tropy zwierząt, lis i zając.

Serdeczne podziękowania składamy Dzieciom z klas 0 oraz Rodzicom Naszych Wychowanków za wrażliwość na potrzeby zwierząt i aktywny udział w akcji

"Zbieramy dary jesieni dla zwierząt."

Wychowawcy oddziałów przedszkolnych

w Zambrzykowie Starym