foto1
Tire Service text caption 1
foto1
Tire Service text caption 2
foto1
Tire Service text caption 3
foto1
Tire Service text caption 4
foto1
Tire Service text caption 5


                W ramach szkolnego projektu „ Szkoła z pasją – ludzie pasją” dnia  5 września  2018 roku gościliśmy  w naszej szkole siostrę Rafałę Raś  ze zgromadzenia Sióstr Pallotynek, która od 40 lat posługuje na misjach w Kamerunie  ( wcześniej w Rwandzie, skąd wraz z założonym sierocińcem była ewakuowana z powodu  wojny domowej).

                Siostra opowiedziała  o swojej pracy , o sytuacji mieszkańców Kamerunu , o trudnym losie afrykańskich dzieci. Mogliśmy także obejrzeć wiele zdjęć,  na których m.in. pokazane były nawet bardzo małe dzieci, które zamiast chodzić do szkoły muszą ciężko pracować czy też bardzo prymitywne domy w których mieszkają. Uczniowie zadawali także Siostrze pytania dotyczące jej posługi ale także  pogody w Kamerunie czy  zwierząt tam żyjących.

                Szczególne wrażenie wywarła na uczniach modlitwa, którą Siostra odmówiła w języku maka oraz to, że największym marzeniem tamtejszych dzieci jest chodzenie do szkoły!  a ogromną radość sprawiają im najmniejsze drobiazgi jak np. długopis czy szczoteczka do zębów.

                Poruszeni wizytą Siostry Rafały - postanowiliśmy pomóc dzieciom z Misji w Kamerunie i podzielić się z nimi tym, czego na co dzień nam nie brakuje  a tak bardzo ich  ucieszy. W związku z tym do  20 września możemy  przynosić nową odzież  dziecięcą i niemowlęcą ( również czapki i kurteczki), sandałki, kocyki,  suche produkty żywnościowe (mleko w proszku, kaszki , kisiele, galaretki  itp)  przybory szkolne ( oprócz zeszytów).   Dary składamy w pokoju nauczycielskim oraz w sali nr.18.