Dzień Babci i Dzień Dziadka

Dnia 22 stycznia 2020r. w naszej szkole odbyła się uroczystość , która jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów i wzruszeń. Na wstępie Pani Dyrektor Euzebia Milczarek przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami  i zaprosiła do obejrzenia części artystycznej.

Występ rozpoczęły klasy drugie inscenizacją „ Babcia też człowiek”. Dzieci, poprzez wiersz, piosenkę i taniec, mogły podziękować kochanym babciom i dziadkom za trud włożony w ich wychowanie.

Czytaj więcej: Dzień Babci i Dziadka

Dnia 12 grudnia klasy IV i VB wzięły udział w wycieczce mikołajkowej do Warszawy. W programie była wizyta w Muzeum Legend Warszawskich, a podczas warsztatów pt." Tajemnice świąt Bożego Narodzenia" uczniowie dowiedzieli się o bożonarodzeniowych tradycjach. Zapoznali się z symboliką przedmiotòw świątecznych, jak dawniej dekorowano domy oraz gdzie znajduje się najsłynniejsza ruchoma szopka.
Na koniec warsztatów dzieci wzięły udział w części praktycznej w której wykonali model szopki bożonarodzeniowej. Następnie grupy udały się na krótki spacer na starówkę i pl. Zamkowy na którym podziwiały największe drzewko świąteczne w Warszawie.

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

4 października 2018r. grupa trzydziestu pięciu pierwszoklasistów została w uroczysty sposób włączona w poczet uczniów naszej szkoły. Zanim jednak to się stało, dzieci zaprezentowały swoją wiedzę i umiejętności przed całą społecznością szkolną i zaproszonymi gośćmi.

Uczniowie klas Ia i Ib pochwalili się znajomością niektórych faktów z życia patrona szkoły – Jana Pawła II. Podkreślili, że Karol Wojtyła był wzorowym uczniem, kochał sport i teatr, został papieżem. Widzowie mogli wysłuchać wzruszających wierszy, wielu radosnych piosenek, obejrzeć scenkę przedstawiającą rozterki chłopca, który rozpoczyna naukę w szkole. Najwięcej radości zarówno gościom, jak i występującym dzieciom sprawiła inscenizacja wiersza J. Tuwima, pt. „Rzepka”. Przedstawienie ujawniło drzemiące talenty aktorskie wielu osób, spośród których największy aplauz zdobyli: wcielający się w rolę Dziadka – Pan Witold Jeziorek (tata jednej z uczennic) i Pani Elżbieta Kasprzak, która zagrała tytułową Rzepkę.

Po zakończeniu programu artystycznego pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie na Sztandar  Szkoły. Pani Dyrektor  Euzebia  Milczarek pasowała dzieci na uczniów. Na zakończenie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego powitali najmłodszych w swoim gronie.

„Świeżo upieczeni” uczniowie zostali obdarowani wieloma upominkami.

Na całym świecie okres karnawału obchodzi się hucznie, również w naszej szkole. Dnia 8 lutego odbyła się kolejna dyskoteka z uczniami Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Trzciance, których gościmy u siebie co roku. Rozpoczęła się ona od zabaw i atrakcji przygotowanych przez uczniów naszego gimnazjum. Na powitanie klasa 2b zatańczyła specjalnie ułożony taniec, który ćwiczyli przez bardzo długi czas. Później wszyscy wzięliśmy udział w grze nazywanej ,,Puszką Pandory’’, przygotowanej przez Samorząd Uczniowski. Stojąc w kole przekazywaliśmy sobie kolejno ową puszkę ze znajdującymi się wewnątrz zadaniami . Gdy muzyka ucichła, osoba na której zatrzymała się puszka, musiała wykonać wylosowane zadanie. Nie obeszło się bez śmiechu i braw. Po udanej zabawie rozpoczęła się dyskoteka. Wszyscy obecni świetnie się bawili i zintegrowali z naszymi gośćmi. Aby złagodzić zmęczenie spowodowane tańcami, nasi uczniowie przygotowali mały poczęstunek. Po wspólnym odtańczeniu nieodzownej "belgijki", około godziny 18;00, pożegnaliśmy uczniów z Trzcianki i jeszcze przez godzinę bawiliśmy się sami. Kontynuowaliśmy zabawę karnawałową min. grą w ,,krzesełka’’, która cieszyła się dużym zainteresowaniem. Wszystkim uczestnikom spotkanie bardzo się podobała i z niecierpliwością czekają na następne.