Dnia 16 grudnia 2017r. wolontariat zorganizował zbiórkę pt. „ I ty możesz zostać świętym Mikołajem” na rzecz dzieci ze wsi Bujwidze znajdującej się na Litwie. Zbiórka odbyła się w czterech sklepach w Sobieniach-Jeziorach: Lewiatan, Topaz, TopMarket oraz Odido. Potrzebowaliśmy głównie żywności długoterminowej, detergentów i słodyczy. Życzliwi mieszkańcy Sobień-Jezior obdarowali nas wszystkimi najpotrzebniejszymi rzeczami. Wolontariat chce podziękować wszystkim którzy wzięli udział w zbiórce oraz nauczyciela i rodzica którzy mieli nas na oku oraz zawieźli zgromadzone podarunki do szkoły. Akcja miała miejsce w szkole, gdzie każda klasa miała wyznaczone produkty które musi przynieść, nie zabrakło długoterminowej żywności czy detergentów. Dziękujemy wszystkim którzy wzięli udział w akcji wolontariatu.