Dnia 12 października 2017r. odbyła się wycieczka uczniów klas 0 do Józefowa. Dzieci uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych pod nazwą "Życie codzienne dawniej", oglądały wystawę dawnych sprzętów rolniczych (pług, sierpy, cepy, przetaki, niecki, wialnia i in.) oraz pokaz sposobu ich działania. Uczniowie brali również udział w warsztatach pn. "Pieczenie chleba", podczas których obejrzeli prezentację o historii chleba, dowiedzieli się na czym polega praca na polu i jak wiele trudu wymaga przygotowanie bochenka chleba. Podczas części praktycznej dzieci wyrabiały ciasto, nadawały mu różne kształty i wypiekały. Wypieczone "bułeczki" zostały zabrane na pamiątkę. Nie zabrakło degustacji różnych gatunków pieczywa. Uczniowie otrzymali taże przepisy na różnego rodzaju wypieki. Dzieci z radością odwiedziły warsztat kowalski, gdzie dowiedziały się  na czym polega praca kowala, jak ważną rolę odgrywał ten zawód dawniej, jak podkuwa się konie oraz czym jest kowalstwo artystyczne. Uczniowie z zaciekawieniem oglądali kowalskie narzędzia oraz kuźnię. Dzieci poznały materiały, z których korzysta kowal, a także zobaczyły jak robi się podkowę.