Przyrodniczy konkurs edukacyjny

Konkurs plastyczny Mazowieckiego Parku Krajobrazowego

„ Mazowieckie lasy pamiętają o wolności”

Już po raz kolejny Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych zaprasza uczniów naszej szkoły do konkursu związanego z tematyką walorów przyrodniczych, historycznych i kulturowych Mazowieckiego Parku Krajobrazowego.

Celem konkursu jest rozbudzenie świadomości ekologicznej, inspirowanie dzieci i młodzieży do poznawania najbliższej okolicy, zachęcanie uczniów do terenowych obserwacji oraz przybliżenie uczestnikom tematyki przyrodniczej za pomocą form artystycznych.

Tegoroczny konkurs obejmuje 3 kategorie wiekowe:

• „Tajemnice lasu” - konkurencja plastyczna dla  uczniów z klas I-III szkół podstawowych.
  • „Pomniki przyrody – świadkowie historii”– konkurencja skierowana do uczniów klas IV-VI szkół podstawowych.
  • „Sosnowe lasy miejscami pamięci” - konkurs dla uczniów klas VII-VIII i oddziałów gimnazjalnych.

Prace konkursowe należy złożyć do dnia 15 października 2018 r. ( sala nr 3)

Informacje szczegółowe na stronie Organizatora www.parkiotwock.pl. lub u szkolnego opiekuna.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!

ORGANIZATOR:  MAZOWIECKI PARK KRAJOBRAZOWY

SZKOLNY OPIEKUN:  WIESŁAWA ŁUCZAK