Dnia 17 kwietnia 2018 roku odbyła się wycieczka do kina w Garwolinie na przedstawienie pt. ,,Legenda o królu Kraku, córce Wandzie, szewczyku Dratewce i Smoku Wawelskim”. Teatrzyk przybliżył dzieciom historię króla Kraka, który szukał dla swej córki odpowiedniego kandydata na męża i tron. Nasza Wanda chciała poślubić kogoś kogo będzie darzyć prawdziwym uczuciem. Wymyślała różne historię, aby pozbyć się proponowanych przez swojego ojca kandydatów na męża – pewnych siebie rycerzy. Gdy nikt nie spełniał jej oczekiwań Wanda postanowiła, iż poślubi tego kto pokona złego smoka. Ukazanie się smoka na scenie wzbudziło wśród dzieci największą sensację, ponieważ aktorzy świetnie przygotowali swoje rekwizyty. Na szczęście smok został pokonany. Mądrym, przebiegłym i bardzo skromnym mężczyzną okazał się nie rycerz a szewczyk – szewczyk Dratewka. I tak o to cała historia skończyła się szczęśliwie. Smok został pokonany i wszyscy czuli się bezpiecznie. Król Krak miał następce tronu a Wanda ukochanego, z którym spędziła resztę życia. Po teatralnych wrażeniach przedszkolaki odwiedziły salę zabaw w Garwolinie a tam dały już upust swojej energii.