Dnia 28 marca 2018r. odbyła się wycieczka uczniów klas 0 do Garwolina. Dzieci uczestniczyły w Interaktywnym Widowisku Telewizyjnym "Szewczyk Dratewka na planie filmowym" przygotowanym pzez Teatr Show. Nasi wychowankowie dowiedzieli się czym jest studio filmowe, wcielili się w rolę filmowych bohaterów oraz zobaczyli jak na planie zdjęciowym pracuje ekipa filmowa: reżyser, operator kamery, realizator obrazu, dźwiękowiec oraz zawodowi aktorzy.

Uczniowie brali udział w zajęciach ceramicznych w Centrum Sportu i Kultury, podczas których rozwijali sprawność manualną, wyobraźnię i pomysłowość. Wiele radości dzieciom sprawiło ugniatanie ręką gliny formułując placek, wałkowanie powierzchni, wycinanie kształtów oraz łączenie elementów za pomocą szlamu. "Kwiaty na łące", to prace które powstały podczas warsztatów, zostaną wypalone i trafią do naszej placówki.

Dzieci z zaciekawieniem odwiedziły również Miejsko-Powiatową Bibliotekę Publiczną w Garwolinie, gdzie uczestniczyły w zajęciach czytelniczych z wykorzystaniem elementów pedagogiki zabawy. Dowiedziały się kim jest bibliotekarz, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem oraz jak należy zachowywać się w bibliotece. Uczniowie poznali zasady wypożyczania i korzystania z książek oraz wysłuchali bajki czytanej przez panią bibliotekarkę pt. "Basia i biblioteka" autorstwa Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak.

Pomimo bogatego programu wycieczki nie zabrakło nam czasu na relaks i swobodną zabawę.