foto1
Dziesięciolecie nadania szkole imienia Jana Pawła II
foto1
Dziesięciolecie nadania imienia Jana Pawła II
foto1
Dziesięciolecie nadania imienia Jana Pawła II
foto1
Dziesięciolecie nadania imienia Jana Pawła II
foto1
Dziesięciolecie nadania imienia Jana Pawła II


Witamy !!!

 

            Dnia 28 marca 2018r. odbyła się wycieczka uczniów klas 0 do Garwolina. Dzieci uczestniczyły w Interaktywnym Widowisku Telewizyjnym "Szewczyk Dratewka na planie filmowym" przygotowanym pzez Teatr Show. Nasi wychowankowie dowiedzieli się czym jest studio filmowe, wcielili się w rolę filmowych bohaterów oraz zobaczyli jak na planie zdjęciowym pracuje ekipa filmowa: reżyser, operator kamery, realizator obrazu, dźwiękowiec oraz zawodowi aktorzy.

Uczniowie brali udział w zajęciach ceramicznych w Centrum Sportu i Kultury, podczas których rozwijali sprawność manualną, wyobraźnię i pomysłowość. Wiele radości dzieciom sprawiło ugniatanie ręką gliny formułując placek, wałkowanie powierzchni, wycinanie kształtów oraz łączenie elementów za pomocą szlamu. "Kwiaty na łące", to prace które powstały podczas warsztatów, zostaną wypalone i trafią do naszej placówki.

Dzieci z zaciekawieniem odwiedziły również Miejsko-Powiatową Bibliotekę Publiczną w Garwolinie, gdzie uczestniczyły w zajęciach czytelniczych z wykorzystaniem elementów pedagogiki zabawy. Dowiedziały się kim jest bibliotekarz, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem oraz jak należy zachowywać się w bibliotece. Uczniowie poznali zasady wypożyczania i korzystania z książek oraz wysłuchali bajki czytanej przez panią bibliotekarkę pt. "Basia i biblioteka" autorstwa Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak.

Pomimo bogatego programu wycieczki nie zabrakło nam czasu na relaks i swobodną zabawę.