Apel z okazji świąt majowych

Uczniowie klasy lV wraz ze szkolnym chórem oraz kołem tanecznym przygotowali uroczystość z okazji świąt, które obchodzimy w maju. Młodzi artyści powitali wszystkich piosenką „Kocham Cię Polsko", a publiczność włączyła się w wspólny śpiew machając białoczerwonymi flagami. Czwartoklasiści zaprezentowali krótką scenkę, która przybliżyła wszystkim obchody Święta Pracy, obchodzonego 1 maja. O tym jak ważne są symbole narodowe, a  szczególnie nasza flaga biało-czerwona, przypominała nam pieśń „Flaga’’ w wykonaniu szkolnego chóru. Dzień Flagi obchodzimy drugiego maja.

W dalszej części przedstawienia uczniowie recytowali wiersze upamiętniające uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Nie zapomnieliśmy również o patronie naszej szkoły, Janie Pawle ll, który urodził się właśnie 18 maja.

Maj to także święta rodzinne -26maja obchodzimy Dzień Matki. Z tej okazji uczniowie przygotowali wiersze dla swoich Kochanych mam.

Uroczystość zakończyła się odśpiewaniem hymnu państwowego.