Wizyta przedszkolaków w bibliotece szkolnej

Dnia 09.03.2018 r. Przedszkolaki odwiedziły miejsce, w którym zobaczyły na półkach mnóstwo książek o różnej tematyce – bibliotekę szkolną.

Kilkoro z nich było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami, ale dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Tematem spotkania było zapoznanie dzieci z biblioteką. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególnie zainteresował ich dział dla najmłodszych. Dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować.  Zobaczyły także jak wygląda karta czytelnika, książki oraz poznały zasady wypożyczania książek. W trakcie pobytu w bibliotece chętnie opowiadały o swoich ulubionych bajkach, o tym, kto im czyta na dobranoc i jakie książki podobają im się najbardziej.

Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki z obietnicą, że wróci tutaj ponownie, aby się zapisać i korzystać z bogatej oferty dla dzieci.